" Ziemia jest kolebką ludzkości, lecz nikt
nie pozostaje w kolebce do końca życia. "
-- Konstanty Ciołkowski, 1895
Artykuły i biuletyny
Zdjęcia i animacje
Interesujące linki
Inne daneMłodzieżowe Obserwatorium AstronomicznePolskie Towarzystwo Miłośników Astronomii
Oddział toruński
Strona poświęcona astronomii i astrofotografii. Można tu znaleźć ciekawe zdjęcia obiektów widocznych na naszym niebie (amatorskie), a także porady związane z obserwowaniem i fotografowaniem ciał niebieskich i wskazówki dotyczące budowy amatorskich lunet i teleskopów. Mile widziane zdjęcia i porady dotyczące technicznej strony tego zagadnienia..


Klub Garażowych Rakietników (K.G.R.) jest amatorską ochotniczą organizacją prowadzącą działalność nie komercyjną. KGR to grupa zebrana w marcu 2000 spośród osób zamierzających założyć Polskie Stowarzyszenie Eksploracji Kosmosu ( PolSEK).


SETI@Home (ang. Search for Extra-Terrestrial Intelligence @Home) to projekt naukowy wykorzystujący wolną moc obliczeniową komputerów podłączonych do Internetu w poszukiwaniach cywilizacji pozaziemskich przez analizę emisji radiowej kosmosu rejestrowanej radioteleskopem Arecibo.

Polski Serwis Meteorytów
Na tej stronie znajdziecie mnóstwo interesujących informacji na temat meteorytów (w tym marsjańskich), jak również poradniki jak rozpoznawać, badań i kolekcjonować meteoryty. Witryna prowadzona jest przez Jarosława Bandurowskiego.

Astronomia
Strona zawiera sporo ciekawych materiałów z dziedziny astronomii, między innymi serwis najnowszych informacji ze świata, krótki opis Układu Słonecznego i aktywną mapę nieba. Witryna prowadzona jest przez Pawła Koselskiego.

Strona polskiego klubu Uranos. Znajdziecie na niej wiele interesujących materiałów na tematy związane z przestrzenią kosmiczną oraz bogaty spis linków do innych, podobnych witryn internetowych.
Jeden z najlepszych serwerów naukowych. Oferuje dziesiątki przystępnie napisanych, bogato ilustrowanych artykułów na temat najnowszych badań przeprowadzanych przez naukowców z NASA.
Bardzo ciekawy magazyn internetowy poświęcony astronomii.
Oficjalna strona projektu SETI@Home. Oprogramowanie, które można na niej otrzymać (za darmo) umożliwia badanie na własnym komputerze sygnałów z radioteleskopu w Arecibo i odesłanie wyników do SETI.
Oficjalna strona poświęcona sondzie Deep Space 1. Na jej pokładzie testowanych jest 12 nowych technologii, w tym silniki jonowe oraz autonomiczny system nawigacyjny.
Na tym serwerze możesz zapoznać się z życiem codziennym w NASA. Zamieszczone są na nim między innymi informacje o toczących się badaniach oraz planowanych projektach.
Główna strona SETI (Instytutu Poszukiwań Inteligencji Pozaziemskiej).
Oficjalna strona założonego przez Carla Sagana towarzystwa The Planetary Society.
Kopalnia informacji na temat naszego Układu Słonecznego. Piękne zdjęcia oraz mnóstwo interesujących danych.
Olbrzymia baza zdjęć satelitarnych Ziemi udostępniona przez Microsoft kilka miesięcy temu.
Webmaster: Piotr Moskal

Ogólne pytania proszę kierować pod adres mspolska@kki.net.pl
Copyright © The Mars Society 1998

.