" Ziemia jest kolebką ludzkości, lecz nikt
nie pozostaje w kolebce do końca życia. "
-- Konstanty Ciołkowski, 1895

Jak możesz pomóc


Sekcja dla członków MSP


W związku ze zbliżającą się rejestracją stowarzyszenia usiłujemy wypracować spójną strukturę organizacyjną w celu podwyższenia wydajności i skuteczności naszych akcji. Do tej pory większość prac wykonywana była przez wąskie grono osób, przede wszystkim przez zarząd MSP. Teraz zwracamy się do wszystkich naszych członków z prośbą o aktywne uczestnictwo w działaniach MSP i pomoc w walce o nasze cele statutowe. Oto lista stanowisk, które należy jak najszybciej zapełnić. Jeżeli uważasz, że mógłbyś robić którąś z rzeczy wymienionych na liście, koniecznie skontaktuj się z kimś z zarządu przez e-mail.

1. Potrzebujemy 3-4 osób z dobrą znajomością języka angielskiego, które zajęłyby się tłumaczeniami materiałów z amerykańskiego serwera TMS i innych angielskojęzycznych witryn na temat Marsa. Wystarczy 1 tekst tygodniowo od każdej z czterech osób by nasza witryna była atrakcyjna i interesująca.

2. Potrzebujemy jednej osoby od kontaktów z innymi organizacjami o podobnych zainteresowaniach co MSP. Jej praca polegałaby na wyszukiwaniu (w Internecie, prasie lub gdziekolwiek indziej) osób lub organizacji interesujących dla MSP i nawiązywaniu z nimi kontaktu lub przesłaniu informacji komuś z zarządu MSP.

3. Jedna osoba potrzebna jest do wyszukiwania wszelkich krajowych i międzynarodowych imprez związanych z astronautyką i badaniami kosmicznymi. Jej rola ograniczałaby się do przekazania informacji o imprezie zarządowi, który będzie podejmował dalsze kroki.

Na razie to wszystko, ale z pewnością pracy przybędzie gdy tylko zarejstrujemy MSP w sądzie. Bardzo prosimy o poważne podejście do sprawy - tylko dzięki wspólnej pracy możemy doprowadzić do końca nasze ambitne projekty


Sekcja ogólna


Oczywiście najlepszym sposobem pomocy jest przyłączenie się do MSP i aktywne uczestnictwo w pracach stowarzyszenia. Jeżeli jednak z jakichś przyczyn nie chcesz lub nie możesz się przyłączyć, w dalszym ciągu jest wiele rzeczy, które możesz zrobić by nam pomóc. Oto kilka z nich:

1. Możesz pomóc w rozreklamowaniu MSP i idei przez nas reprezentowanych mówiąc o naszym stowarzyszeniu znajomym, rodzinie, współpracownikom. Może ktoś z nich zdecyduje się do nas przyłączyć.

2. Jeżeli znasz jakieś osoby lub organizacje, z którymi twoim zdaniem powinniśmy nawiązać kontakt, daj nam o tym znać przez e-mail.

3. Jeżeli chciałbyś opublikować na naszej witrynie swój artykuł (musi wiązać się choć trochę z tematyką kosmiczną), skontaktuj się z kimś z zarządu by sprawę omówić.

4. Możesz też wspomóc MSP finansowo. Każda, nawet symboliczna kwota pomoże nam w prowadzeniu działalności i wykonianiu planów. Numer konta na które można przesyłać pieniądze pojawi się na naszej stronie gdy tylko uzyskamy osobowość prawną.


Webmaster: Piotr Moskal

Ogólne pytania proszę kierować pod adres mspolska@kki.net.pl
Copyright © The Mars Society 1998

Deklaracja
Założycielska
Zarząd
Statut MSP
Raporty
.